مشارکت مستقیم مردم در تامین سرمایه موردنیاز شرکت‌ها

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن با حضور در جمع خبرنگاران پس از رونمایی از ۴ محصول این شرکت که در نمایشگاه فاینکس ۱۵ انجام شد، با بیان چگونگی عملکرد محصولات در تامین سرمایه مورد نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: از ویژگی‌های بارز این روش تامین مالی، مشارکت مستقیم مردم برای تامین سرمایه در گردش مورد نیاز شرکت‌ها با ضریب ایمنی و اخذ تضامین لازمه است.
مشارکت مستقیم مردم در تامین سرمایه موردنیاز شرکت‌ها

شرکت تامین سرمایه تمدن با مدیریت 13 صندوق متنوع مدیریت بیش از 74 همت دارایی را بر عهده دارد. این شرکت همواره به پشتوانه دارایی‌های مردمی خود تلاش کرده است تا در توسعه صنعت مالی که از جمله راهبردهای اصلی تامین سرمایه تمدن در بازار سرمایه کشور به شمار می آید، نقشی اساسی را ایفا کند. این شرکت همواره سعی کرده تا با حضور در رویدادهای مختلف و عرضه محصولات جدید، مراحل تامین مالی مورد نیاز شرکت‌های کوچک را برای تولید محصولات تسهیل نماید. 
 
مدیرعامل شرکت تامین سرمایه تمدن در حاشیه مراسم رونمایی از محصولات آی‌بی‌کلاب، آی‌بی آکادمی، آی‌إی تریدر آپشن و برنامه کاربردی آی‌بی‌شاپ که در بزرگترین رویداد صنعت مالی کشور (فاینکس 15) در پاسخ به سوال خبرنگار رصد بورس درباره ضریب ایمنی نرم‌افزارهای تولیدی این شرکت، گفت: شرکت نرم‌افزاری صحرا که با مجموعه آی‌تی سازمان بورس هماهنگی کامل دارند، در این باره به صورت جدی کار را دنبال می‌کنند تا پروتکل‌ها و استانداردهای مربوط به مشکلات هک و موارد ایمنی به طور کامل رعایت بشود. 
 
علی بیگ‌زاده میلانی با حضور در جمع اصحاب رسانه، اظهار داشت: شرکت‌هایی که برای تولید محصول نیاز به سرمایه دارند، عمدتا شرکت‌های دانش‌بنیان هستند و کمیته‌ای در فرابورس به این روش تامین مالی نظارت دارد. این شرکت‌ها عمدتا شرکت‌های کوچکی هستند که برای تولید یک محصول نیاز به سرمایه‌ در گردش داشتند که این سرمایه در گردش به روش تامین مالی مستقیم از مردم توسط محصول آی‌بی‌کلاب جمع‌آوری شده و این تامین مالی را برای شرکت انجام دادند. 
 
وی افزود: این روش یک کار نو در این زمینه است، چرا که عمده اوراقی که در بازار به این کار تعلق می‌گیرد توسط صندوق‌ها خریداری می‌شود، ولی این شکل تامین مالی توسط خرید مردم به صورت مستقیم در برنامه کاربردی آی‌بی‌شاپ و به صورت داوطلبانه انجام می‌گیرد که این پول در مدت کوتاهی تخصیص داده می‌شود. 
 
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن، درخصوص تضامین لازم برای برگشت سرمایه، بیان کرد: طبق دستورالعمل‌های سازمان، ابزارهای تضمینی از جمله توثیق و ضمانت‌نامه پرداخت از شرکت‌ها اخذ می‌شود. از آنجایی که بسیاری از مشتریان را بانک‌ها معرفی می‌کنند، ضمانت پرداخت توسط آنها صورت می‌گیرد و بحث تجهیز منابع در آی‌بی شاپ انجام می‌شود. 
 
وی در پاسخ به سوال دیگری درباره دامنه نوسان موجود در بازار، گفت: معمولا با توجه به شرایط و اقتضائات هر دوره، ریزساخت‌ها هم می‌توانند دستخوش تغییراتی بشوند. نهاد ناظر باید با بررسی طرح‌های مختلف تصمیمات لازمه در خصوص ریزساختارهای موجود را اتخاذ کند. افزایش و کاهش دامنه نوسان به میزان بلوغ و حجم بازار بستگی دارد. 
 
علی بیگ‌زاده اضافه کرد: از نظر من با توجه به اینکه دامنه نوسان برای پرهیز از یک‌سری موارد در ساختار بازار طی سال‌ها پیش ایجاد شده است، با شرکت‌های بزرگ می‌توانیم انعطاف بیشتری بر روی این موضوع داشته‌ باشیم. اما بهرحال باید مجموع عوامل را درنظر گرفت، سازمان بورس و نهادهای مربوطه، مباحث شفافیت بازار و منصفانه بودن معاملات را دنبال می‌کنند. در سامانه کدال اطلاعات کاملی از معاملات را در دسترس داریم که سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن بهره ببرند. ولی معتقدم موضوع دامنه نوسان باید در چارچوب کلی بازار دیده بشود و ما نمی‌توانیم بر روی یک موضوع و حذف آن متمرکز بشویم.  
 
یادآوری می‌شود؛ محصول آی بی کلاب (باشگاه مشتریان کارگزاری تمدن ) در راستای توسعه خدمات کارگزاری تمدن به بازار و اپ آی‌بی‌شاپ به منظور توسعه سرمایه گذاری و صندوق های سرمایه گذاری در اختیار مشتریان قرار گرفت.

 

دیگران چه می خوانند:

 

منبع: رصدبورس

مشارکت مستقیم مردم در تامین سرمایه موردنیاز شرکت‌ها

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟