١٣٩٧/٠٢/٠٦ ١٠:٥٩ ق ظ
کد خبر : ٢٣٢١١٩
وزیر تعاون ،کارو رفاه اجتماعی:
اگر کارگران نباشند در کشور رانت و منش رانتی به‌وجود می‌آید
وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت: امنیت شغلی یکی از نگرانی های جامعه کارگری بوده و متأسفانه شغل‌های مستمر تبدیل به شغل‌های ناپایدار شده است.
 وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی گفت: امنیت شغلی یکی از نگرانی های جامعه کارگری بوده و متأسفانه شغل‌های مستمر تبدیل به شغل‌های ناپایدار شده است.
به گزارش شما و اقتصاد ، علی ربیعی بعد از ظهر چهارشنبه در همایش کارگران پاکدشت که در ورزشگاه کارگری این شهرستان برگزار شد، طی سخنانی گفت: از این که در اولین روز از هفته کارگر به صنعتی شهرستان استان تهران سفر کردم احساس رضایت دارم.
وی با بیان این که نام گذاری سال به نام «حمایت از کالای ایرانی» سبب دل گرمی کار و کارگر ایرانی شد، گفت: مقام معظم رهبری در چند سال گذشته با نام‌گذاری حول محور کارگر از کار و تولید حمایت کردند، باید همه با تمام توان از کار و کارگر ایرانی حمایت کنیم تا شاهد رشد و اعتلای صنعت، تولید و توان مالی کارگران زحمت کش باشیم، حرکت و پویایی تولید و واحدهای تولیدی به توسعه اشتغال منجر می شود.
وزیر تعاون ،کارو رفاه اجتماعی با بیان این که بنده خودم از قشر زحمت کش کارگران و کارگرزاده هستم، افزود: باید با درک شرایط کارگران در ارتقا سطح زندگی آن ها بکوشیم، این جایگاه خدمتی که در آن قرار دارم را مدیون حمایت های شما کارگران عزیز هستم، جامعه کارگری جامعه ای ارزشمند است که نیروی کار در آن جریان دارد و به‌عنوان جامعه پویا باعث چرخش چرخه صنعت کشور می‌شود.
وی ادامه داد: اگر کارگران نباشند در کشور رانت و منش رانتی به‌وجود می‌آید، تلاش می‌کنیم در همه استان‌ها صدای کارگران شنیده شود، این کارگر ایرانی است که کالای باکیفیت ایرانی تولید می‌کند و کالای خوب ایرانی به دستان پرتوان کارگران بستگی دارد، امروز مانند زمان هشت سال دفاع مقدس این کارگران هستند که در صفوف اول جنگ قرار دارند.
ربیعی در خصوص ایجاد مراکزی برای خدمات به کارگان گفت: مراکز درمانی بسیارخوبی در بعضی از استان ها ایجاد کرده ایم، که در ۵۰ سال گذشته بی سابقه بوده است، اما باز هم تا رسیدن به جایگاهی که در شان کارگران باشد، فاصله داریم و در برنامه سال ۹۷ مسکن بازنشستگان را در بودجه تأمین اجتماعی گنجانده ایم.
وی امنیت شغلی را از مواردی دانست، که سبب ایجاد نگرانی در جامعه کارگری شده است و افزود: متأسفانه شغل‌های مستمر تبدیل به شغل‌های ناپایدار شده است، بنابراین تلاش می‌کنیم تا امنیت شغلی کارگری حفظ شود.


منبع: مهر

منبع : مهر
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :